Poznávacie znamenie- to sú tí chlapci s kyslou kávou

Áno to sme my. Ale teraz vážne. Predstav si výraz nášho kolegu Jakuba, ktorý pije “naháča” z Kene a vyzerá pritom ako by to bolo to najlepšie čo sa dá. Samozrejme naše kávy nie sú kyslé a ani nie sme žiadni exoti a to čo pijeme je už v podstate bežná vec. Alebo nie?

 

Nebuďme stereotypní, káva už dávno nie je iba čierna horká tekutina, ktorej horkosť zmierni mlieko a cukor. Alebo buďme inovatívni a skúšajme kávu takú, aká by mala byť, teda plná najrôznejších chutí.

Keď som zakladal BØLGE. chcel som byť niečím iný, odlišný, či už to bol názov, priestor ale aj výberová káva. Polroka na to sa tu vytvorila komunita kávových nadšencov, ktorí majú radi kávu. Nový rok sme začali jednou z mojich najobľúbenejších pražiarní – dánskou La Cabrou, ktorá mala veľký úspech. Nasledovala ďalšia úspešná novinka berlínsky Five Elephants a hneď po nej aj jej susedia z Berlínskej časti Kreuzberg- Bonanza.  Samozrejme by to nefungovalo bez našich stálych domácich hostí ako sú rakeťáci zo Spaceship Roastery a Diamonds Roastery.

Najbližšie nás môžeš stretnúť na festivale Káva čaj čokoláda v košickom Kulturparku už 12 a 13. apríla. A ak si to ešte nezaznamenal, spustili sme pre teba aj eshop na našej stránke, keď máš záujem o viacero pražiarní naraz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pripravujeme  nové letné BØLGE začiatkom mája a ďalšiu verziu kávového festivalu Čierny deň, ktorá bude v júni.  Čakaj viac! Ale nezabudni sa držať jednej kávovej vlny. Tej správnej.

Matúš

Podeľte sa o svoje myšlienky