Po stopách kávy v Düsseldorfe

Vedeli ste, že Düsseldorf je domovom Third Wave Wichteln, Dritana Alselu alebo pivného štýlu altbier? Third Wave Wichteln je najväčšia kávová komunita ľudí, ktorej začiatky sú práve tu, v Düsseldorfe. Od roku 2013 sa rozšírila po celom svete s hlavným cieľom spájať ľudí cez výberovú kávu. A práve týmto ľuďom vďačíme za mapy miest, kde si môžeme dať výberovú kávu. Navyše, Dritan Alsela je jeden z najlepších baristov a latte art mágov na svete. Je evidentné, že kávová kultúra sa v Düsseldorfe každým rokom zlepšuje, a ja som sa ocitol na prelome rokov práve v tomto nemeckom meste.

IMG_7911

Rösterei VIER

Moja prvá zástavka a hneď veľký kávový príbeh v pražiarni Rösterei VIER. Mal som šťastie, že som bol jedným z prvých ranných zákazníkov a tak som si aj našiel miesto na sedenie. Nechal som si odporučiť kávu Yemen Mokha cez V60. Na jednej strane som bol zvedavý ako môže chutiť výberovka práve z tejto krajiny, ale bol som zvedavý aj na príbeh tejto kávy. Farmár Abdul Majid Musala prešiel 100 km púšťou aby dokázal predať svoju kávu, čo sa mu kvôli stále prebiehajúcej vojne v Jemene nedarilo. Mal však šťastie, že stretol Nemcov, ktorým odovzdal vzorky práve tejto jeho kávy a následne sa dostali do Düsseldorfskej pražiarne. Aj takéto príbehy prináša kávový svet. Stačí ak farmár miluje to čo robí aj napriek neľahkej životnej situácii.

IMG_7908

Instagram : Rösterei VIER

Kaffeehandwerk

Kaffeehandwerk je taktiež domáca pražiareň. Ponúka dizajnovo veľmi prepracovaný štýl kaviarne v širšom centre mesta. Na výber má tri rôzne druhy kávy na filter, volím ovocnejšiu Etiópiu a ponáram sa opäť do daždivého dňa tohto mesta.

IMG_7930IMG_7934

Instagram: Kaffeehandwerk

Woyton

Woyton je zaujímavý hlavne preto, že sa tu za deň premelie veľké množstvo ľudí. Nie je to len kaviareň, ale aj miesto kde si môžeš dať obed z lokálnych surovín a ku tomu výberovú kávu. Je škoda, že robia iba filtrovanú kávu cez batch brew, avšak pri takom množstve návštevníkov sa im ani nečudujem. Čo ma však prekvapilo, že všetky ich kávy boli spracované suchou metódou, avšak veľa Nemcov preferuje práve takéto kávy.

IMG_7923

Instagram: Woyton

CØFFE

Kaviareň s počtom miest asi 12, avšak s najlepšou polohou v meste, najlepšou kávovou výbavou a najlepšou ponukou káv. Na výber tam mali Bloomers Coffee Roasters z Nijmegenu. Odskúšal som ich naturálnu Etiópiu a aj Rwandu cez V60. Chalani to robia poriadne a pripravujú asi najlepšie filtre v meste.

IMG_7937

Instagram: CØFFE

Caphe House

Moja posledná zastávka je kaviareň a pražiareň Caphe House, opäť s veľkým výberom prevažne naturálne spracovaných káv, ale aj veľmi dobrou kávovou výbavou. Určite miesto, ktoré sa oplatí navštíviť.

IMG_7953

Instagram: Caphe House

Čo sa ešte oplatí vidieť a ochutnať? Tento týždeň otvoril Goldsheim Coffee so širokým výberom nemeckých pražiarní, Schvarzkaffee a ich industriálne spojenie kaviarne a pražiarne a samozrejme ako som na začiatku spomenul, rôzne druhy štýlu piva altbier by ste si nemali nechať ujsť. Načapujú Vám ho asi v každej dobrej pivárni v meste.

Máme pred sebou rok 2018, najbližších pár mesiacov bude hlavne pre mňa dosť veľkou výzvou, na ktorú sa však veľmi teším. Hlavné je aby ste mali dostatok dobrej kávy a aby ste si ju náležite užili 🙂

Matúš

Podeľte sa o svoje myšlienky