fest cierny den

Fest Čierny deň- Festival výberovej kávy v Košiciach

Znie to neuveriteľne, ale prichádza 5.ročník tvojho obľúbeného festivalu Fest Čierny deň a my sa už nevieme dočkať ako sa v Košiciach predstaví 21 pražiarní zo Slovenska a Česka. Každý, kto nás s Jakubom pozná vie, že všetko čo robíme, robíme s veľkou dávkou entuziazmu a do všetkého dávame aj časť nášho kávového srdiečka. Preto sa tešíme, že tento rok sa nám opäť podarí zorganizovať túto udalosť. Veríme, že si nájde miesto v kalendári nielen slovenských milovníkov kávy 🙂

Tešíme sa na teba 10.6.2023 o 9:00 v košickej Tabačke.

Myšlienka kávového festivalu Fest Čierny deň nám napadla niekedy začiatkom roku 2018, teda v časoch, keď výberová káva bola v Košiciach ešte v začiatkoch. Kaviarní s vysoko kvalitnou komoditou v Košiciach by sme v tom čase vedeli spočítať na prstoch jednej ruky. Široká verejnosť si dovtedy myslela, že káva sa dá pripraviť iba vo forme espressa. Dnes, 5 rokoch na to, je situácia odlišná, ale stále cítime, že je naše mesto hladné po kvalitnej káve.

Už od začiatku bolo pre nás dôležité vytvorenie priateľských spojení s pražiarmi a naša osobná zaangažovanosť, aby sa aj oni u nás na východe cítili dobre a radi sa ku nám vracali, pretože aj vďaka nim sa nám darí vytvárať a postupne zväčšovať komunitu výberovej kávy u nás. Smutnou udalosťou je, že tých kávových festivalov na Slovensku pomaly ubúda. Preto je vždy super keď sa podarí zorganizovať takúto udalosť.

Lístky na podujatie si kúpiš tu v predpredaji za 8€ / 10€ na mieste.

Zaspomínaj si aj ty s nami na posledné ročníky:

📸 Za fotky ďakujeme:

Martin Adamko @martin_adamko

Daniel Dvorský  https://www.danieldvorsky.eu

Kino Úsmev

BØLGE.

Podeľte sa o svoje myšlienky