Za výberovou kávou v Berlíne

Spájať Berlín a výberovú kávu je ako spájať Čechov s ich obľúbeným nápojom – pivom. Samozrejme myslím to trošku obrazne, ale pravdepodobne som ešte v živote nenavštívil mesto, kde by sa dalo nájsť toľko kaviarní s kvalitnou výberovou kávou. Ako som sa ocitol v Berlíne? Rozhodol som sa absolvovať svoj už 10-ty polmaratónsky beh a popritom som to spojil s návštevou kaviarní a pražiarní, ktoré som si vopred naplánoval. Vybrať si tie naj, bola ťažká úloha. Vsadil som však na istotu a výsledkom je 6 kaviarní, za ktorými sa oplatí vycestovať.

Čo však musíš zažiť ak stráviš aspoň tri dni v Berlíne?
-prechádzka od Brandenburskej brány cez Múzejný ostrov až na Alexanderplatz
-urobiť si gastro zážitok z veľkého výberu kvalitných reštaurácii (odporúčam Áziu)
-navštíviť aspoň jednu pražiareň výberovej kávy
-ochutnať lokálne pivo v parku v prítomnosti množstva mladých ľudí
-alebo aj zabehnúť si polmaratón 😉

IMG_8627

Deň číslo 1- Five Elephant Coffee & Cake

Adresa: Alte Schönhauserstr. 14, Berlin, Germany

Pražiareň, ktorú mám z nemeckých pražiarní asi najviac odskúšanú, som konečne mohol ochutnať tam kde vzniká. Priestor tejto prevádzky spĺňa presne to čo som od neho očakával. Super káva, jednoduchý moderný dizajn, kvalitní baristi, ktorí nám dokonca spravili na ochutnávku ďalšie batchbrew aby sme mohli ochutnať okrem Brazílie aj Kolumbiu.

IMG_8515

Father Carpenter Coffee Brewers

Adresa: Muenzstrasse 21 , Berlin, Germany

Asi najväčšie prekvapenie pre mňa. Britský barista/pražiar nám pomohol vybrať presne kávu podľa našej chuti. V priestoroch, ktoré boli na 90% plné, si na nás spravil čas a rozhovoril sa o káve. Mimochodom Fjord Roastery, určite treba skúsiť!

 

IMG_8542

Deň číslo 2: Populus Coffee

Adresa: Maybachufer 20, Berlin, Germany

Kaviareň s pražiarňou priamo v srdci mestskej časti Kreuzberg. Vonkajšie sedenie s výhľadom na kanál. Nedeľné poobede nemôže byť dokonalejšie.

IMG_8577IMG_8578

Five Elephant Coffee & Cake

Adresa: Reichenbergerstr. 101, Berlin, Germany

A opäť 5 sloníkov a ich druhá prevádzka neďaleko Populusu, ibaže na druhom brehu kanálu. Teraz take away filter a ide sa na prechádzku Kreuzbergom.

IMG_8591

Deň číslo 3: Bonanza Roastery

Adresa: Oderberger Strasse 35, Berlin, Germany
Zastávka v Kreuzbergu, dizajnérsky skvost, stará budova premenená do nového moderného štýlu. Na výber dve rôzne kávy na batch brew, samozrejme obe vyskúšané 🙂

IMG_8638IMG_8629

Happy Baristas

Adresa: Neue Bahnhofstr. 32, Berlin, Germany
Česko-Slovenské spojenie neďaleko East side Gallery? Zatiaľ nič? Práve tu založili dvaja úspešní česko-slovenskí baristi kaviareň Happy Baristas, momentálne patriacu medzi špičku Berlínskej kávovej kultúry. Unikátny priestor, na výber kávy ako Doubleshot, Rebel Beans, The Barn ale aj Pre Norby či Workshop. Po káve som nemohol nevyskúšať ich vlastnoručne robený nitro coldtea, ich špecialitu.

IMG_8694

 

Kofeínu bolo dosť je čas na večer a pivo.

IMG_8702IMG_8601

Mikkeller Bar Berlín

IMG_8706IMG_8713

Podeľte sa o svoje myšlienky